Najbliższy kurs
Myślenice
»07 marzec 2024r.
»godz. 17:00
Dobczyce
»08 marzec 2024r.
»godz. 18:00
Dla kursantów

Kurs podstawowy kategorii A

Cena kursu 2500 zł.

Jest to kurs dla każdego kto chce nauczyć się jazdy motocyklem. Z powodzeniem szkolimy osoby które wcześniej na motorze nie siedziały, byle tylko wykazały się odpowiedzialnością i chęcią nauki. Uprawnienia kat. A pozwalają jeździć każdym typem motocykla bez względu na pojemność silnika, czy też moc. Jednym ograniczeniem są posiadane umiejętności i zdrowy rozsądek, nad czym w czasie kursu wspólnie pracujemy.

Wymagany wiek to 18 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku czyli mając już 17 lat i 9 miesięcy.

Szkolenie motocyklowe obejmuje : 30 godz. zajęć teoretycznych obejmujących przepisy ruchu drogowego, zasady taktyki jazdy jednośladem, technikę kierowania motocyklem, budowa, rodzaje, eksploatacja motocykli,  pierwsza pomoc w wypadkach drogowych, oraz 20 godz. zajęć praktycznych jazdy motocyklem o poj. silnika 650 cm3.

Ponieważ sami jesteśmy czynnymi motocyklistami, podczas nauki szczególną uwagę zwracamy na technikę i taktykę jazdy motocyklem. W trakcie szkolenia przedstawimy i analizujemy przykłady nagannej oraz błędnej techniki jazdy kończącej się kalectwem – mając na celu ukazanie również niebezpiecznej strony tej pięknej pasji jaką są dla nas motocykle.  Nasza szkoła jako jedna z nielicznych zajęcia jazdy motocyklem w ruchu ulicznym prowadzi w Krakowie po trasach egzaminacyjnych co w znacznym stopniu pomaga zdać egzamin za pierwszym podejściem. Szkolimy indywidualnie w trybie 1 na 1, czyli jeden uczestnik kursu (motocyklista ) + instruktor.

Zapisy przyjmowane są codziennie w naszych ośrodkach w godzinach otwarcia biur, telefonicznie oraz przez Internet wypełniając odpowiedni wniosek.

Posiadamy miernik prędkości najazdowej i średniej

Miernik prędkości najazdowej i średniej umożliwia szkolenie kandydatów na kierowców dla grupy Kategorii "A"

  • SLALOM SZYBKI (prędkość średnia)
  • OMINIĘCIE PRZESZKODY (prędkość najazdowa)


Jeśli interesuje Cię prawo jazdy właśnie takiej kategorii zapisz się jeszcze dziś!.