Najbliższy kurs
Myślenice
»07 marzec 2024r.
»godz. 17:00
Dobczyce
»08 marzec 2024r.
»godz. 18:00
Dla kursantów

Kurs podstawowy kategorii C+E

Cena kursu 3800 zł.

Kurs ten przygotowuje do egzaminu państwowego  na prawo jazdy kat. C + E, uprawniające do kierowania :

  • Pojazdem określonym odpowiednio w prawo jazdy  kategorii C, łącznie z przyczepą ( przyczepami ).
  • Zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą  (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą ( przyczepami ).

Wymagany wiek to 18 lat, przy czym kurs można rozpocząć po przedstawieniu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii C albo prawo jazdy kategorii C

Kurs składa się z 20 godz. lekcyjnych ( 45 min. ) zajęć teoretycznych, oraz 25 godz.  ( 60 min. ) zajęć praktycznych prowadzenia pojazdu.

Zajęcia teoretyczne obejmują min:

  • Przepisy ruchu drogowego
  • Technikę kierowania samochodem z przyczepą
  • Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych

Na zajęciach teoretycznych wykorzystujemy plansze, przeźrocza, filmy video, filmy przedstawiające omawiane sytuacje, animacje z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego. Posiadamy program komputerowy do ćwiczeń w rozwiązywaniu testów z pytaniami egzaminacyjnymi oraz specjalną klawiaturę do komputera, taką jak na egzaminie państwowym.

Zajęcia praktyczne  to zajęcia podczas których trenujemy na przystosowanym do tego celu placu manewrowym podstawowych manewrów, które to będziemy wykonywać podczas jazdy po mieście. Jazdę w ruchu miejskim wykonujemy po ulicach Krakowa jak i po ulicach Nowego Sącza i Nowego Targu. Zajęcia praktyczne odbywają się na samochodach takich samych jakich używają do egzaminów państwowych czyli Renault Midlum 250 z 8 biegową skrzynią biegów tzw. przebitką oraz przyczepą.


Zapisy przyjmowane są codziennie w naszych ośrodkach w godzinach otwarcia biur, telefonicznie oraz przez Internet wypełniając odpowiedni wniosek.

Jeśli interesuje Cię prawo jazdy właśnie takiej kategorii zapisz się jeszcze dziś!.