Najbliższy kurs
Myślenice
»07 marzec 2024r.
»godz. 17:00
Dobczyce
»08 marzec 2024r.
»godz. 18:00
Dla kursantów

Kurs podstawowy kategorii C

Cena kursu 3800 zł.

Kurs ten przygotowuje do egzaminu państwowego C, które uprawnia do kierowania:

  • Pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusu .
  • Zespołem pojazdów złożonym z  w/w pojazdu, oraz z przyczepy lekkiej.

Wymagany wiek to 18 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku czyli mając 17 lat i 9 miesięcy.

Kurs składa się z 20 godz. lekcyjnych ( 45 min. ) zajęć teoretycznych, oraz 30 godz.  ( 60 min. ) zajęć praktycznych prowadzenia pojazdu.

Zajęcia teoretyczne obejmują min:

  • Przepisy ruchu drogowego
  • Poznanie silnika pojazdu
  • Poznanie mechanizmów i zbiorniczków z płynami
  • Technikę kierowania samochodem
  • Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych

Na zajęciach teoretycznych wykorzystujemy plansze, przeźrocza, filmy video, filmy przedstawiające omawiane sytuacje, animacje z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego. Posiadamy program komputerowy do ćwiczeń w rozwiązywaniu testów z pytaniami egzaminacyjnymi oraz specjalną klawiaturę do komputera, taką jak na egzaminie państwowym.

Zajęcia praktyczne  to zajęcia podczas których trenujemy na przystosowanym do tego celu placu manewrowym podstawowych manewrów, które to będziemy wykonywać podczas jazdy po mieście. Jazdę w ruchu miejskim wykonujemy po ulicach Krakowa jak i po ulicach Nowego Sącza i Nowego Targu. Zajęcia praktyczne odbywają się na samochodach takich samych jakich używają do egzaminów państwowych czyli Renault Midlum 250 z 8 biegową skrzynią biegów tzw. przebitką .


Zapisy przyjmowane są codziennie w naszych ośrodkach w godzinach otwarcia biur, telefonicznie oraz przez Internet wypełniając odpowiedni wniosek.

Jeśli interesuje Cię prawo jazdy właśnie takiej kategorii zapisz się jeszcze dziś!.