Najbliższy kurs
Myślenice
»07 marzec 2024r.
»godz. 17:00
Dobczyce
»08 marzec 2024r.
»godz. 18:00
Dla kursantów

Kurs podstawowy kategorii B

Cena kursu 2800 zł.

Kurs ten przygotowuje do egzaminu państwowego B, które uprawnia do kierowania:

  • Pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
  • Pojazdu z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna  masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3.5 tony,
  • Ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Wymagany wiek to 18 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku czyli mając 17 lat i 9 miesięcy.

Kurs składa się z 30 godz. lekcyjnych ( 45 min. ) zajęć teoretycznych, oraz 30 godz.( 60 min. ) zajęć praktycznych prowadzenia pojazdu.

Zajęcia teoretyczne obejmują min:

  • Przepisy ruchu drogowego
  • Technikę kierowania samochodem
  • Budowa silnika
  • Eksploatacja samochodu
  • Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych

Na zajęciach teoretycznych wykorzystujemy plansze, przeźrocza, filmy video, filmy przedstawiające omawiane sytuacje, animacje z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego. Posiadamy program komputerowy do ćwiczeń w rozwiązywaniu testów z pytaniami egzaminacyjnymi oraz specjalną klawiaturę do komputera, taką jak na egzaminie państwowym.

Zajęcia praktyczne  to zajęcia podczas których poznajemy samochód, jego silnik, mechanizmy, światła, zbiorniczki z płynami. Trenujemy na przystosowanym do tego celu placu manewrowym podstawowych manewrów, które to będziemy wykonywać podczas jazdy po mieście. Jazdę w ruchu miejskim wykonujemy po ulicach Krakowa jak i po ulicach Nowego Targu. Zajęcia praktyczne odbywają się na samochodach takich samych jakich używają do egzaminów państwowych.


Zapisy przyjmowane są codziennie w naszych ośrodkach w godzinach otwarcia biur, telefonicznie oraz przez Internet wypełniając odpowiedni wniosek.

Jeśli interesuje Cię prawo jazdy właśnie takiej kategorii zapisz się jeszcze dziś!.